Jdi na obsah Jdi na menu
 


sezóna 2005

18. 11. 2007
Pražský rallysprint - Velmi chladné a mrazivé počasí, později dokonce déšť až sněhová přeháňka. Bezproblémová soutěž kde však nejde ani tak o výsledek, ale o prezentaci sponzorů a pobavení diváků, kteří si to určitě zaslouží a to se nám razantní jízdou daří. Situace se ještě zlepšuje v druhé části soutěže, kdy začíná pršet, mizí výkonnostní rozdíl oproti silným čtyřkolkám a i s naší dvoukolkou se daří jet ve smyku.

Rally Třebíč - druhá velká společná soutěž v MMČR. Při páteční noční etapě začíná pršet a padat hustá mlha. Vzápětí se objevili problémy s uložením kol, prasknul šteft na levém kole a kolo se uvolňovalo. Zbývala poslední noční RZ a dlouhý přejezd do servisu, aby se problémy odstranili. Problémy však ještě na poslední RZ přibývají, když se rozsvítila kontrolka dobíjení. Do servisu jsme s menší ztrátou dojeli , mechanici vše bleskově odstranili. V sobotní etapě počasí zůstává nezměněné a my jsme se rozhodli rozumě dohánět menší ztrátu z pátečního večera, což se nám dařilo, ale na předposlední RZ druhé sekce ze tří, se opět uvolňuje řadící páka a v zápětí praská. Údržbově dojíždíme do servisní zóny, kde se vše vymění. Zbylé RZ dojíždíme bez problémů a jedeme si pro zatím životní úspěch.
 
Rally Trotina Hradec Králové - soutěž bez vážnějších problémů. Slunečné a suché počasí. Pouze jsme si v servisu stěžovali, že motor nedává plný výkon a přišlo se na závadu potenciometru, který byl vyměněn.

Rally Příbram - první společná soutěž Mezinárodního mistrovství ČR. Suché a slunečné počasí. První 3-denní soutěž. Ještě před pátečním startem se přišlo na nefunkčnost diferenciálu a měnila se převodovka. K večeru se jel městský prolog. V sobotu hned na 3. RZ se nová převodovka ozvala znovu. Tentokrát stálý převod a v servisu se plánovala výměna. Na výměnu bylo pouhých 2O min., mechanici se však ukázali skvěle a výměnu zvládli za 21 minut, čímž jsme dostali penalizaci pouze 10s a pokračovali dál. Sobotní etapa pokračovala bez problémů a my se posouvali výsledkovou listinou vzhůru. Ve 3. nedělní etapě se podmínky zhoršili, ráno místy i na mlhu, ale brzy se vše opět vrátilo a svítilo sluníčko.
Do poslední RZ soutěže (19) jsme vyjížděli s jistotou slušného náskoku na soupeře ,ale pár kilometrů před cílem se převodovka ozvala naposledy a definitivně nás ze soutěže vyřadila za 3. místa v A6 a 2. místa v Junior 2000.

Rally Agropa Pačejov - celkem bezproblémová soutěž, stejně jako v Blovicích obrovské teplo a v jeho důsledku se při plném zatížení ke konci RZ přehříval motor, jinak vše v pořádku.

Rally Úslava Blovice - první společná soutěž ve Sprintrally ČR. Velmi teplé (33 C) a slunečné počasí. Na 4. RZ jsme udělali ve vesnici při rychlém průjezdu hodiny, do ničeho jsme naštěstí nevrazili ale jak se hned při pokračování ukázalo, hnula se zadní náprava a auto bylo ve vyšších rychlostech neklidné, navíc na následující RZ ještě praskla řadící páka a zůstala Davidovi v ruce, což byl další handicap.

Rally Posázaví Havlíčkův Brod - druhá soutěž s Davidem Tomkem, poprvé však spolu v roce 2OO5, a navíc s ,,velkým kitem,, (1600 ccm) první dvoudenní soutěž. Teplé (28 C),suché a slunečné počasí. Jednalo se o Volný pohár v rally a třídu A2. Páteční noční etapu jsme dokončili bez problémů, šlo o 3 noční RZ. V sobotu jsme se posunuli ještě o malinko dopředu oproti pátku a byli 3. v absolutním pořadí a 1. ve třídě. Na 8. RZ jsme však šli ven, trefili jsme betonový patník skrytý v trávě, nespadli jsme sice do škarpy , ale odnesla to spojovací tyč řízení, ráfek a blatník. Tím jsme si pohoršili o jedno místo v absolutním pořadí a připravili se o 3. místo absolutně.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář